niedziela, 25 listopada 2012

Kilka słów wyjaśnienia ;)

A więc tak jak na początku bloga już pisałam moje mydła oraz masła do ciała i sole do kąpieli są wykonywane ręcznie z naturalnych produktów, bez użycia sztucznych składników (wyjątkiem jest jedynie wodorotlenek sodu, bez którego nie zajdzie reakcja zmydlania). Używam jedynie tłuszczy roślinnych dobrej klasy jak wosk pszczeli, olej kokosowy, masło shea, oliwa z oliwek, olej palmowy, ze słodkich migdałów czy awokado, tylko naturalnych olejków eterycznych lub ich kompozycji i naturalnych barwników jak np. kurkuma.
Dodatkami do moich mydeł i soli są również składniki naturalne: płatki kwiatów, płatki owsiane, siemię lniane, mleko kozie, miód pszczeli, zioła, spirulina czy glinki.


Wyroby te nie zawierają substancji sztucznych, które mogą wywołać reakcje alergiczne, należy jednak zwrócić uwagę na możliwość uczulenia na składnik naturalny np. wosk pszczeli i miód, albo konkretne zioła np. rumianek. Wszystkie składniki są umieszczone na etykiecie lub dostępne na stronie internetowej wraz z opisem produktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz